Імена та адреси — перехоплені таємні документи ФСБ РФ в Криму

Безоплатне житло, земельні ділянки й капітальний ремонт. Здобуті нашими хактивістами документи розповіли, яким чином і за якими адресами облаштовуються спецслужбовці Росії  в тимчасово окупованому Криму. 

Відколи окупанти захопили Республіку Крим, управління півостровом піддається російським органам самоврядування. Одним із відділів, що керує «порядком» на півострові, є федеральна служба безпеки.

Згідно із законодавством Російської Федерації «Про федеральну службу безпеки» до напрямків діяльності органу відносяться, поміж іншого, боротьба зі злочинністю, прикордонна діяльність, забезпечення інформаційної безпеки. Однак, дослідивши документи організації, можна сказати, що в першу чергу спецслужбовці займають черги на житло на півострові та підписують документи на одержавлення майна.

У матеріалі «Заборона свободи слова в Криму заради “спокою Москви”» ми розповідали про те, які принципи визначають розповсюдження інформації в Криму. Це замовчування правди, створення фейків, осуд за висвітлення реальних проблем і приховування невдоволення громадян від Москви. Завдяки отриманим документами ми проаналізували й інші аспекти діяльності ФСБ у тимчасово окупованому росіянами Криму. 

Протягом років у власність «Прикордонного управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Республіці Крим» передавалися земельні ділянки. Про це свідчить цілий ряд документів з печатками та підписами.

У розпорядженні «ради міністрів» за 2017 рік наведено перелік нерухомого майна, що було передано у федеральну власність.

rasporyazhenye-ot-20.06.17-№677-r_watermark_compressed

У 2016 році відбувся акт прийняття-передання майна «Прикордонному управлінню Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Республіці Крим». У документі наведені об’єкти нерухомості, що використовуються ФСБ у Севастополі, та їхні адреси. Перелік містить інформацію про 56 об’єктів, а саме: штаб установи, казарми, будівлю управління, склади, гаражі, тири тощо. 

Передача майна відбулася і в селищі Піщане Бахчисарайського району. 66 об’єктів власності отримало «Прикордонне управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Республіці Крим». На цей раз до переліку увійшли навіть кінозона, ігротека та танцмайданчик.

akt-pryema-peredachy-ot-28.12.16-№1.2-205dsp_watermark_compressed

Наступний документ надає відомості про казарму, що знаходиться в Алупці, іншому місті півострова. 

alupka-kazarma-rf_watermark_compressed

Натомість в Алушті російська ФСБ володіє лазнею. 

В акті приймання реконструкції об’єкта газорозподільної системи зазначено місце дислокації комплексу службово-технічних будівель підрозділів федеральної служби безпеки РФ міста Джанкою. 

У володіння управлінню ФСБ Росії по Криму, крім службових приміщень, було передано велику кількість квартир. Наприклад, у 2019 році у власність спецслужби перейшла квартира в Севастополі.

Розширений список квартир, що були привласнені ФСБ Росії в Криму представлений нижче:

gos.-kontrakt-pu-y-fgup-na-2021_watermark_compressed

Імена всіх осіб, що потребували житлових приміщень на півострові, розміщені за посиланням.

Суттєва частина документів стосувалася облаштування приміщень для управління ФСБ Росії по Республіці Криму. Наприклад, у червні 2020 року управління ФСБ потребувало ремонту службового приміщення, а саме квартири. Ціна робіт складала більше ніж 200 тис. рублів. 

Капітального ремонту потребувало ще одне службове приміщення УФСБ Росії в Криму. Дефектна відомість передбачала виконання таких робіт, як покращене фарбування стель водоемульсійними розчинами, встановлення підвісних стель, влаштування гідроізоляції, покриття підлоги нековзною керамічною плиткою тощо.

defektovka-yalta_watermark_compressed

В іншому документі йдеться про перелік меблів, що необхідні управлінню ФСБ Росії, сумою більше ніж на 400 тис. рублів. До списку входять дубові шафи й столи, ліжка тощо.

У листі до «Голови уряду Севастополя» викладено прохання про надання об’єктів в безоплатне користування. Йдеться про десять жилих приміщень для забезпечення житлом працівників УФСБ Росії по Республіці Крим. 

Площа об’єктів нерухомості із запиту представників спецслужб сягає 80 м2. У той час як середня вартість оренди нерухомості за один квадратний метр у Криму складає 725 рублів та оплату комунальних послуг. Тобто на оренду зазначеного у листі житла для працівників УФСБ з бюджету вираховуватиметься від 30 до 60 і більше тисяч рублів. 

Те, як працівники російської служби безпеки намагаються захопити якомога більше житла та облаштувати для себе максимально комфортні умови життя на захопленому Росією півострові, не є найабсурднішим. Ми отримали доступ до договору про співпрацю з федеральною службою безпеки. Предметом договору є зобов’язання сторін виконувати такі задачі, як «підвищення ефективності державної політики, спрямованої на формування у громадян патріотичної свідомості, почуття вірності вітчизні, здійснення заходів антитерористичної спрямованості». 

dogovor-o-sotrudnychestve-fsb_watermark_compressed

Свідчення «дотримання» працівниками ФСБ загальних статутів зафіксовані у матеріалах російських ЗМІ. На кшталт, у 2019 році з метою протидії тероризму спецслужбовці вивезли до лісу мешканця Калуги та побили його. А ось в іншому випадку незрозуміло: чи то «формування патріотичної свідомості», чи то «виховання почуття вірності вітчизні» змусили співробітників ФСБ до смерті побити чоловіка в Тюмені. 

Список працівників прикордонного управління ФСБ наведений тут.

Оприлюднена інформація стане в пригоді кримським партизанам та українським спецслужбам. Розміщені у вільному доступі дані окупантів значно наблизять момент, коли доведеться нести відповідальність за скоєний безлад на територіях, що росіянам не належать.

Наведені матеріали – чергове свідчення того, що «звільнення» українських територій Росією відбулося не з добрих намірів. Російські спецслужбовці поставили власний комфорт вище за принципи моралі й правила роботи.  


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян і колаборантів в Україні, викриваємо діяльність сепаратистів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Василь Волошко

1 комент