Під шифром «Удар-Технолог» російське Міносвіти й науки замовляє дослідження вибухових речовин і технологій їхнього застосування. В майбутньому ці розрахунки ляжуть в основу виготовлення боєприпасів, які Росія використовує проти України. Сьогодні ж — російські вчені розробляють математичну модель впливу вибуху на захисні конструкції.
За даними розслідувачів OSINT VARTA, Санкт-Петербурзьке спеціальне конструкторське бюро «Технолог» за 3 мільйони рублів виконає для Нижегородського університету ім. Лобачевського проєкт «Розробки та валідації чисельної моделі високошвидкісної деформації захисної конструкції».

Йдеться про вивчення впливу вибухівки на різні типи матеріалів. Подібна комп’ютерна модель могла б знайти застосування, скажімо, у гірничодобувній галузі, де вибухи використовують із мирною метою — але не в руках держави-агресора.
«Удар-Технолог» – це лише складова частина науково-дослідницької роботи в межах більш широкого дослідження з використання боєприпасів різних калібрів. Зокрема відомо, що в полі зору дослідників така вибухова речовина, як Окфол-3,5 — її росіяни використовують у своїх 80-мм осколково-фугасних снарядах та 38-мм кумулятивних снарядах.

Окфол-3,5 — вибухова речовина високої потужності, що на 96,5% складається з октогену. Сам він доволі чутливий до механічного впливу, тож октоген флегматизують (тобто знижують його чутливість) 3,5% барвником оксизином. За його рахунок Окфол-3,5 має рожевий колір.
Речовину почали застосовувати у 1960-ті роки у кумулятивних боєприпасах — наприклад, у пострілах для гранатометів та протитанкових керованих ракет. Окфол-3,5 має високу швидкість детонації – 8700 м/с при щільності спорядження 1,76 г/см³, одну годину термостійкості при температурі 200 °C і теплота вибуху у 5,23 МДж/кг.


І це не єдина речовина, якою російську армію споряджають місцеві вчені. Головне спорядження — вибухова речовина ТОКАЛ-10, що вірогідно є речовиною суміші октогену, тротилу та алюмінію.

Osint-Varta у співпраці з KibOrg писали про злочинну діяльність спеціального конструкторського бюро «Технолог» та його 43-го відділу, що відповідає за контракти, пов’язані з російським Міносвіти й науки. Серед останніх розробок — антидронова куля під шифром «Кислица-Т», створена на замовлення АТ «ЗАСЛОН» — підприємства, важливого для оборонно-промислового комплексу Росії.
Нижегородський фізико-технічний інститут (НИФТИ) — підрозділ Нижегородського державного університету імені М. І. Лобачевського. Він готує фахівців у галузі прикладної фізики, інженерії та інформаційних технологій.
Судячи з наявних документів, в останні роки заклад активно співпрацює з Міністерством освіти й науки Росії. Останнє почало системно залучати фахівців з університетів до оборонних розробок після провалу російського бліцкригу в Україні 2022 року. Паралельно міністерство формує й зміну старшому поколінню науковців.
Цей факт вартий особливої уваги: окрім фахівців-«старожилів», в цих проєктах активно задіяна молодь — майбутній кадровий резерв оборонно-промислового комплексу РФ, який свідомо приймає правила гри путінського режиму. Саме ці «нові кадри» в перспективі забезпечуватимуть технологічне підґрунтя для нових агресивних кампаній проти незалежних і мирних країн — таких як Україна.
Довідка
Володимир Миколайович Чувільдєєв
Посада: директор НИФТИ ННГУ
Дата народження: 04.09.1958
Адреса: м. Нижній Новгород , вул. Новая, 29, квартира 4
ІПН: 526014896497
Телефон: +79030569123, +79030603091,
Ел. пошта: lopatin@nifti.unn.ru, avsemenychave@gmail.com, gudwien@rambler.ru
Індекс: 603163
KibOrg — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.
Ми розслідуємо злочини росіян в Україні, викриваємо діяльність колаборантів і розвінчуємо російські фейки.
Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Підтримати
Хочу щось сказати