Слідом за проголошенням квазіреспубліки росіяни на тимчасово окупованих територіях Луганської області почали встановлювати там правила і порядки. Законодавство, суд — все як у справжніх державах, тільки незаконно і не визнано цивілізованим світом. Як виглядає судова система зсередини і хто слідкує за правосуддям в окупації, читайте в нашому матеріалі.
Вирішуватимуть у Росії
Оскільки в нелегітимній «республіці» складно засновувати судову гілку влади з нуля, діячі цієї галузі окупованої Луганщини орієнтуються на Російську Федерацію. Так, самопроголошені судді Луганської області можуть вбачати свій професійний розвиток тільки за рахунок російських установ. У травні 2023 року вісім працівників «арбітражного суду» подали документи до Вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ.
З «головних»
Тоді ж було призначено «головного судового пристава» — Олега Юрашенського. У 2015 році він обіймав посаду «головного спеціаліста сектору міжнародного протокола». Раніше Юрашенський був майором міліції, а також служив у складі групи українського миротворчого контингенту, йдеться на інтернет-порталі «Компромат1».
У квітні 2023 року за дорученням «голови верховного суду» Світлани Тріфанової було видано розпорядження про перенесення суддівських семінарів. Раніше Тріфанова працювала суддею Луганського окружного адміністративного суду, але була звільнена Вищою радою правосуддя за вчинення істотного дисциплінарного проступку. А саме за пособництво діяльності терористичній організації в Луганській області і здійснення правосуддя від імені самопроголошеної республіки. На бік окупантів Тріфанова перейшла у 2014 році, а у 2018 стала «головою верховного суду». 17 травня 2023 року Офіс Генерального прокурора повідомив колаборантці про підозру у державній зраді. Зазначається, що жінка регулярно дає інтерв’ю пропагандистським медіа окупованої Луганської області, де публічно підтримує самопроголошену «владу».
«Краще за всіх»
На початку квітня 2023 року «рада суддів» оголосила проведення у травні конкурсу на звання «найкращого помічника судді верховного суду», «найкращого секретаря судового засідання верховного суду», «найкращого помічника судді в судах загальної юрисдикції», «найкращого секретаря судового засідання в судах загальної юрисдикції». Одинадцять діячів «судової системи» окупантів увійшли до складу комісії конкурсу. Серед них:
– Тетяна Герасимчук, «членкиня ради суддів». У 2018 році була обрана на посаду «судді верховного суду». До цього працювала суддею міського суда Голубівки і звільнилася «за власним бажанням» незадовго до переходу на посаду окупаційної «влади».
– Сергій Туренко, звільнений Вищою радою правосуддя у 2017 році з посади судді апеляційного суду Луганської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку. До комісії конкурсу включений як «член ради суддів»;
– Марина Шамардіна, «членкиня ради суддів». У 2015 році Шамардіна була призначена «головою» Кам’янобрідського районного суду Луганську;
– Наталія Кравцова, «членкиня ради суддів» окупованої Луганщини. Також звільнена у 2017 році Вищою радою правосуддя. До того як стала колаборанткою, обіймала посаду судді Луганського окружного адміністративного суду;
– Олена Островська, «заступниця голови верховного суду». Колаборанткою стала і матір Островської — Ніна Кравченко. Кравченко входила до робочої групи з розробки нормативних актів квазіреспубліки. Хоча до цього, у 2006 році, отримала звання «Заслуженого юриста України». Колишній колега Кравченко розповідав, що на дозвіллі суддя любила почитати неонацистську літературу;
– Лариса Пащенко, «суддя верховного суду». Раніше працювала суддею Першотравневого міського суду та апеляційного суду Луганської області. Після пособництва окупантам була звільнена Вищою радою правосуддя;
– Олена Степіна, «суддя верховного суду». Раніше обіймала посаду судді Жовтневого районного суду Луганська;
– Лілія Скнаріна, «суддя міського суду» Хрустального;
– Наталія Кочеткова, «заступниця голови Антрацитівського міськрайонного суду». На посаду була призначена у 2015 році.
– Ольга Сенюта, з 2015 року «заступниця голови міського суду» Голубівки. – Галина Косякова, «директорка судового департаменту при верхновому суді».
Гра у правосуддя за «законами» самопроголошеної «республіки» на тимчасово окупованій території ще обернеться для колаборантів на справжній Страшний суд.
Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням.
KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.
Ми розслідуємо злочини росіян в Україні, викриваємо діяльність колаборантів і розвінчуємо російські фейки.
Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter
Хочу щось сказати