Тренди військового суду або правосуддя окупованої Луганщини

Чи є верх над військовими правопорушниками з окупованої Луганської області, хто розглядає їхні справи та які злочини вони скоюють, читайте в нашому матеріалі. 

А судить Новочеркаський суд

Після анексії Луганської та Донецької областей незаконні збройні формування бойовиків стали підпорядковуватися армії Росії. Так, у грудні 2022 року Президія Верховного Суду Російської Федерації видала постанову про передачу справ військових з окупованих територій російським судам. Так,  згідно з документом, справи з самопроголошеної «республіки» на території Луганської області передали Новочеркаському гарнізонному військовому суду. Діяльність суду певною мірою висвітлюється у мережі. До прикладу, цей суд 21 травня 2023 року призначив покарання російському контрактнику до двох років позбавлення волі умовно за втрату автомата Калашнікова. Однією з пом’якшувальних обставин справи визнали участь окупанта у війні проти України. До цього Новочеркаський гарнізонний військовий суд відправив у колонію на два роки мобілізованого, який самовільно залишив службу. 

Чи сталося вбивство? 

Отже, російський військовий суд розглядає справи з окупованої Луганщини. Серед них кримінальна справа, передана 10 травня 2023 року, щодо бойовика — ефрейтора військової частини — польова пошта 11076. Військовий звинувачується за ч. 1 ст. 105 КК РФ, а саме навмисне вбивство. 

За п’ять днів до цього до Новочеркаського гарнізонного суду була направлена ще одна справа за ч. 1 ст. 105 КК РФ. Звинувачувався бойовик військової частини Л-74347, 4-тої окремої мотострілецької бригади. З 2014 року незаконне формування дислокувалося в Алчевську, а у 2017 було передислоковано до міста Хрустального Луганської області.

Куди дівати наркотики і психотропи?

Тоді ж була передана справа відносно двох рядових-бойовиків 40463 військової частини за ч. 1 ст. 228 КК РФ, яка стосується придбання, зберігання тощо наркотичних засобів або психотропних речовин.

Біг та не втік

Згідно з документом від 11 травня 2023 року, у провадженні Новочеркаського гарнізонного військового суду знаходиться кримінальна справа у відношенні рядового частини Л-11266. Військовий звинувачувався у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 337, ч. 1 ст. 338 КК РФ. У цих статтях йдеться про самовільне залишення частини або місця служби, а саме неявка в строк без поважних причин; дезертирство з метою ухилення від проходження військової служби.

Керування за правилами більше не в моді

Крім того, команда KibOrg отримала доступ до зведень по справах з Кодексу Російської Федерації про адміністративні порушення. У звітах за лютий, березень і травень 2023 року вказані імена, телефонні номера й адреси 31 правопорушника. Більшість із них служать рядовими, однак є й молодший сержант, ефрейтор, майор та капітан. Повні зведення можна завантажити тут. У матеріалах зібрані дані про звинувачених за такими статтями:

  • ч. 1 ст. 12.4 КпАП РФ Установка на передній частині транспортного засобу світлових приладів з вогнями червоного кольору або світлоповертаючих пристосувань червоного кольору, а також світлових приладів, колір вогнів та режим роботи яких не відповідають вимогам основних положень;
  • ч. 3 ст. 12.5 КпАП РФ Управління транспортним засобом з некоректно встановленими світловими приладами;
  • ч. 2 ст. 12.7 КпАП РФ Управління транспортним засобом водієм, який не має права керування;
  • ч. 1 ст. 12.8 КпАП РФ Управління транспортним засобом водієм, який перебуває у стані сп’яніння;
  • ч. 3 ст. 12.8 КпАП РФ Управління транспортним засобом водієм, який перебуває у стані сп’яніння і не має права керування;
  • ч. 1 ст. 12.26 КпАП РФ Невиконання водієм транспортного засобу проходження медичного огляду на стан сп’яніння.

Наводимо збірну інформацію щодо звинувачень правопорушників зі звітів вище.

Вбивці, наркомани, дезертири та п’яниці — ті, хто служить у ворожій армії. Доки частині з них виносять вироки та відправляють під варту в Росію, над іншими чинить правосуддя ЗСУ. 

Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян в Україні, викриваємо діяльність колаборантів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Василь Волошко

Хочу щось сказати