«Недостатня активність населення, попри проведену агітаційну роботу». Окупаційна політика в Кадіївці (Стаханові)  

Кадіївка (Стаханов) — з 2014 року тимчасово окуповане місто Луганської області. Самопроголошена влада «ЛНР» ретельно слідкує за культурним розвитком, а, точніше сказати, занепадом міста, але не займається поліпшенням умов життя людей. Наші хактивісти перехопили документи, що висвітлюють стан справ у місті.

У 2016 році українською владою Стаханов було переіменовано на Кадіївку, назву, що належала місту до 1978 року. В «ЛНР» зберігають назву Стаханов.

Про безпеку в Інтернеті розповіли, а про заробітну плату — ні слова. В Кадіївці окупанти проводять політику саме таким чином. Підтвердження тому – документація за зиму 2022 року, де можна знайти дані про низький рівень вакцинації населення і пробіли у графі доходів на виробництвах. Натомість є розширені звіти з проведення просвітницьких заходів і популяризації антифашизму. 

З березня 2021 року на окупованих територіях проводилася вакцинація містян з метою протидії COVID-19. Адміністрація Стаханова у зверненні за лютий 2022 до керівника Адміністрації Голови «ЛНР» зазначила, що проблемним питанням залишається недостатня активність населення з вакцинації, попри проведену агітаційну роботу. Виходячи з того, що людям було запропоновано лише вакцину «Спутник-Лайт», низький рівень залучення містян до процедури є очікуваним.

admynystraczyya-g.-stahanova-otvet-na-pp-ot-03.04.2020-№110-1184._watermark

Звітності з виробництва на підприємствах також вдалими не назвати. Наприклад, звіт товариства з обмеженою відповідальністю «Регіон-С» із галузі чорної металургії повідомляє, що станом на січень 2022 року фактичне число працівників складає три. Проте жодної інформації щодо результатів виробництва, виплат або реалізації продукції підприємством не надано. 

ags.otchet.yanvar-1

«Натомість культура “квітне”», — кричать звітні папери за лютий 2022 року. Знову звертаючись до теми COVID-19, варто зауважити, що суспільний рух «Мир Луганщине» запропонував свою допомогу всім мешканцям Кадіївки у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Щоправда, акція тривала лише тиждень, а, яка саме поміч малася на увазі, зазначено не було.

Не обійшлася окупаційна влада без відкритого заходу щодо впливу інтернету на здоров’я людини. На жаль, інформація про шкоду телевізора і пропаганди в культурній програмі не розміщена.

Патріотизму і «великим цінностям» було присвячено чотири заходи. І це тільки за один день: тематичне свято до Дня юного антифашиста, гра «Інтелектуальні подвиги російських вчених», година патріотизму, присвячена ювілею створення підпільної антифашистської організації «Молода гвардія», а наостанок – тренування «Молода гвардія – Юнармія». Без наративів про (анти)фашизм та армію жодне свято окупантів не обійдеться.

vtornyk-08.02_watermark

Цікавою для дослідження стану культурних справ у Кадііївці є аналітична довідка за січень 2022 року. Культурних заходів проведено менше, ніж у січні попереднього року, кількість учасників Республіканських творчих проєктів, як і відвідувачів Центральної міської бібліотеки, скоротилась. Окрім того, в документі йдеться про списання майже тисячі екземплярів книг: непрофільних, старих або неактуальних за змістом. Що саме мається на увазі під такими категоріями, відомо тільки владі «ЛНР». Туристичних екскурсій окупованою Кадіївкою не проводилось, що зрозуміло, зважаючи на стан справ у мешканців і непривабливість наразі міста як туристичного об’єкта. 

analyt.-spravka-yanvar_watermark

Адміністрація, що стоїть за занепадом міста, наведена нижче.

admyn-s-gorod.tel._watermark_compressed

Всі тимчасово окуповані території будуть звільнені, а винні — покарані. До Кадіївки, як і до інших окупованих міст, разом з Україною, повернеться життя, промисловий і культурний розвиток.

Василь Волошко

Хочу щось сказати