Річниця боїв за ДАП: пригадаємо знаковий пост

Символічний допис донецького аеропорту, оприлюдений у день початку боїв за нього – 26 травня 2014 року.

Його розмістили на своїй сторінці у Facebook волонтери фонду “Повернись живим”, наголосивши, що саме цього дня шість років тому російські спецпризначенці та їхні найманці серед ночі почали займати будівлю нового терміналу.

“Увага! Із 7 години аеропорт Донецьк тимчасово призупиняє обслуговування рейсів. Про відновлення роботи буде повідомлено додатково”, – йшлося у повідмоленні аеропорту.

Повідомлення ДАП у перший день боїв за ньогоFacebook “Повернись живим”

Запеклі бої за цей об’єкт почалися від першого дня: стрілянина у ДАПі із застосуванням зенітних установок, снайперського вогнь та бойових гелікоптерів не вщухала майже добу.

“Спалахи та густий дим на території аеропорту було видно здалеку. Коли бойовики почали нести втрати (за різними даними, того дня у ворога було до ста загиблих), поспіхом відступили до Донецька. А через п’ять днів записали відео, у якому стверджували, що бій їм дав, зокрема, й американський спецназ, чим дуже потішили наших військових. Вони не очікували на відсіч від українських військовослужбовців, але отримали її”, – нагадали волонтери.

Бої за ДАП“Радіо Свобода”

“Аеропорт більше не відкрився. За час жорстких боїв українських захисників з російською армією та її найманцями, які тривали до січня 2015 року, він перетворився на руїни. Там гинули українські воїни, яких за їхню нелюдську силу почали називати “кіборгами”. Цього дня шість років тому ми почали писати сучасну історію України, яка бореться за свою незалежність, а ДАП став одним із її символів. І ця війна триває досі”, – із сумом додали вони.

Хочу щось сказати