«Влада нічого зробити не може»: окупаційна політика в Донецькій області

У 2014 році військові Російської Федерації захопили частину територій Донецької області, проголосивши квазіутворення і впорядкувавши життя мешканців під новий лад. Проте «нове» від окупантів передбачає не покращення устрою, а зміну паспортів, низькі заробітні плати й поширення «правильних» політичних поглядів.

Чистякове (до 2016 року Торез) у Горлівському районі Донецької області – одне з міст, що опинилися під тимчасовою окупацією. Надаємо перелік осіб, що входять до «адміністрації» населеного пункту. 

Розсипненська сільська рада Шахтарського району також зазнала зміни керівництва. Нам відомі імена осіб, що станом на грудень 2020 року входили до «адміністрації» сільради у складі «комісії з розгляду звернень громадян». 

«Голова Розсипненської сільської ради» Горбачова Тетяна Броніславівна активно проводить зустрічі з громадянами. Щоправда, «збори» відбуваються на розі магазину або на лавці в саду із трьома-п’ятьма слухачами. 

Нижче представленні документи «секретаря адміністрації» Кендись Олександри Володимирівни, народженої в Чистякові (тоді Торезі).

Платити загарбникам повинні навіть колаборанти. Мешканці, що бажали отримати громадянство РФ, разом із заявами на отримання паспорта мали надати квитанції про сплату 300 рублів за послугу. Заяви деяких осіб, що погодилися на процедури, представлені за посиланням

Заробітну плату працівникам «адміністрації» росіяни пропонують порівняно невелику. У попередньому матеріалі ми розповідали, що на окупованій частині Запорізької області «голова військово-цивільної адміністрації» отримує 200 тис. руб. на місяць. Натомість місячна оплата праці «голови» Розсипненської сільради складає 26.5 тис. руб. Велика різниця і в зарплаті «головних бухгалтерів»: 300 тис. руб. у Запорізькій області та 12 тис. руб. у Донецькій. В той час як середня заробітна плата бухгалтера в Росії – близько 30 тис. руб. 

prykaz-y-shtatnoe_watermark_compressed

Нормальне життя окупанти не можуть забезпечити ані «керівництву», ані звичайним мешканцям. Перелік приватних будинків у Чистяковому, пошкоджених під час бойових дій у 2014 році, містить більше сотні адрес. 

ushherb-svedenyya-po-zhylыm-domam_watermark_compressed

Крім іншого, в Чистяковому зазнав пошкоджень психоневрологічний інтернат. Перевірку об’єкта призначили лише у 2015 році.

На понівечене життя «керівнику» ОРДЛО Пушиліну Денису Володимировичу жаліються громадяни. В одному зі звернень за 2019 рік містянка розповідає, що її батьки загинули у 2014 році, будинок з того часу непридатний до життя, а виплат у розмірі 1000 рублів для одинокої матері не вистачає на забезпечення дітей. Аби вступити у спадщину, коштів у громадянки не має, а ЖЕК тільки нарощує борги за будинок, в якому ніхто не живе. 

Про проблему з місцем проживання повідомляє й інша громадянка. Її будинок згорів у 2014 році, тож жити жінці та її дитині ніде: «Влада міста Шахтарська нічого зробити не може. Тільки розводять руками». Єдина допомога, яку пропонують потерпілій, — «покинутий розбитий гуртожиток». Жінка зазначає: «я мешканка нашої Республіки, входжу до громадської організації Донецька Республіка, маю членський квиток, проводила пікети в місті Кіровське, не маю навіть найменшого права на яке-небудь житло». Отже, затяте захоплення квазіутворенням не гарантує даху над головою.

Впорядкувати устрій захоплених територій окупантам не вдається впродовж років. Станом на березень 2021 року у Чистяковому сталося 25 пожеж зі збитком понад 2 млн рублів. 

У розкладі роботи «адміністрації» Розсипненської сільради, що в «управлінні» перетинається з містом Чистяковим, на листопад 2020 року заплановано тільки одну зустріч із питань надзвичайних ситуацій. Натомість мало відбутися п’ять нарад із політінформації «Година громадянськості». Це заходи, на яких громадян «залучають до розуміння політичних процесів і будівництва нової держави». 

Ремонтувати дороги окупаційна влада не поспішає. «Адміністрація» Розсипненської сільради повідомила, що у 2021 році капітальний ремонт автомобільних доріг в бюджет не включений. На картах видно, що дороги в населеному пункті розбиті й усипані ямами. 

Про проблеми в бюджеті в ОРДЛО свідчить заборгованість «Розсипненської адміністрації» перед «Донбасстеплоенерго» сумою понад 30 тис. руб. 

Мобільний зв’язок «Фенікс», впроваджений росіянами на захоплених територіях, функціонує некоректно. «Адміністрація» Розсипненської сільради у 2021 році інформувала «міністра зв’язку» щодо неякісного мобільного зв’язку. 

У 2020 році в муніципальному клубі культури «Комсомолець» проводилися лекції з «Ксенофобії та молодіжного екстремізму». Зважаючи на насильницькі порядки у РФ, російській армії, окупаційному керівництві, незрозуміло, стосувалася лекція попередження чи поширення нетерпимості, ненависті та небезпечних для населення політичних захоплень.

У 2021 році на клуб «Комсомолець» було укладено протокол через порушення «законодавства» самопроголошеної республіки.

Останній запис у профілі Вконтакте клубу «Комсомолець» – творчої організації для дітей – пошук зниклого безвісти військового, що був під Авдіївкою. 

Окупація Донецької області це не просто зміна влади: це  розлад всього устрою життя, знищення тисячі домівок і руйнування ще більшої кількості доль. Крім «години громадянськості» і російських паспортів за 300 рублів, нове «керівництво» не пропонує нічого.

Використані в статті документи можна завантажити за посиланням.


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян і колаборантів в Україні, викриваємо діяльність сепаратистів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Василь Волошко

Хочу щось сказати