Зрадити Україну за 22 мільйони рублів: як працює окупаційне «казначейство»

Скільки коштує зрадити Україну, і як швидко колаборанти готові отримати російські паспорти? Про реалізацію бюджетних коштів та установи, що фінансує «казначейство ВГА Запорізької області», дізнайтеся далі. 

Казначейство – урядовий орган, що керує державним бюджетом. В Україні до його задач входять визначення механізмів і забезпечення казначейського обслуговування бюджету та управління фінансовими ресурсами. Натомість які обов’язки покладаються на створені Росією казначейства на окупованих територіях України, треба розібратися.

У майновому відомстві Федерального казначейства Росії наведено довгий перелік об’єктів нерухомості, що належать службовцям органу. Виникають сумніви щодо сумлінної праці організації, в якій заступниця начальника управління володіє п’ятьма земельними ділянками, двома будинками та сімома квартирами. Таку систему впорядкування окупаційна влада приносить на тимчасово захоплені території. 

svedeniya-o-dokhodakh-dlya-sayta-za-2021_watermark_compressed

Замашки працівників «управління федерального казначейства Республіки Криму» значно менші. Один із «заступників керівника управління» скромно обмежується земельною ділянкою та трьома квартирами. 

На окупованій частині Запорізької області росіяни створили місцеве «казначейство військово-цивільної адміністрації». Станом на сьоме листопада 31 особа входила до складу робітників органу. Надаємо їхні імена, посади, адреси проживання та контактні дані. 

Робочі адреси колаборантів також не таємниця. Розміщення всіх «казначейств» в окупованих населених пунктах Запорізької області наведені нижче:

Першого липня 2022 року «голова ВЦА» призначив «керівницею казначейства» Шакуріну Людмилу Леонідівну. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Шакуріна очолювала управління Державної Казначейської служби. За «влади» окупантів колаборантка обійняла таку саму посаду й особисто організовувала російську казначейську службу: запрошувала мешканців області на роботу й погрожувала за відмову. Другого вересня 2022 року Шакуріна отримала паспорт Російської Федерації. 

На посаді «керівниці» Шакуріна попіклувалася про заробітну плату робітників, які або через власне бажання, або через погрози колаборантки, працюють у «казначействі». Сумою, необхідною для забезпечення виплат за два місяці, «голова» вказала понад 22 мільйони рублів. 

Платіжні відомості вказують на те, що зарплати у працівників «казначейства» вимірюються шестизначними числами. У попередніх матеріалах ми розповідали про те, що в багатьох підприємствах на окупованих територіях заборгованості заробітної плати не виплачуються роками. Втім це не заважає стабільно отримувати Шакуріній 200 тис. руб. на місяць. У головної бухгалтерки Гушель Ксенії Вікторівни за два місяці оплата праці збільшилася у два рази, сягнувши в жовтні 300 тис. руб. Прибуток начальниці відділу реєстрів Баскакової Ірини Олексіївни за цей проміжок часу з понад 50 тис. руб. збільшився у п’ять разів.

Для підпорядкування всіх фінансів і справ на захопленій території Запорізької області «казначейство ВЦА» подало запит на інформацію щодо розпорядників бюджетних коштів. Список головних розпорядників бюджету складається з 43 найменувань «військово-цивільних адміністрацій», «міністерств», «служб» та «управлінь».

Серед учасників бюджетного процесу «ВЦА Дніпрорудного», «Розовська ВЦА», «міністерство з тарифів і цінового врегулювання», «управління нагляду в галузі техносфери безпеки» та пропагандистське ЗМІ «ЗаМедіа». 

25 жовтня біля офісу холдингу «ЗаМедіа» стався вибух. Гендиректор організації й «голова Запорізького регіонального відділення» Союзу журналістів Росії Вадим Кучер заявив: «Нас не налякати! Ми – за правду». Чому тоді окупанти обирають пропаганду, а не правду, Кучер не пояснив. Офісний центр, для якого був підготовлений вибух, належить Євгену Балицькому, призначеному «керівнику» окупованої частини Запорізької області. Крім того, мер Мелітополя Іван Федоров додав, що в будівлі розміщувалося відділення російської ФСБ.

У телефонному довіднику містяться номери представників 426 установ, що отримують бюджетні кошти «військово-цивільної адміністрації Запорізької області». 

telefonnyj-spravochnyk-o

Росіяни потрапили на українські території ненадовго. Проте за цей час вони намагаються вдертися в усі галузі життя окупованих міст і розладити їх. Цього разу ми розповіли про орган, якому підпорядковується бюджет захоплених населених пунктів.

Використані у статті документи можна завантажити за посиланням.


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян і колаборантів в Україні, викриваємо діяльність сепаратистів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Василь Волошко

Хочу щось сказати