«Ні» рублям, «так» партизанству: Василівський район під окупацією

Однією з жертв імперських забаганок російської верхівки стала частина Запорізької області. Під час повномасштабного вторгнення російська армія окупувала зазначені території й створила на них «Запорізьку військово-цивільну адміністрацію». Розповідаємо про стан речей у Василівському районі, що входить до складу «адміністрації». 

Керують на захоплених територіях «голови військово-цивільних адміністрацій». Надаємо дані осіб, що обійняли запроваджені окупантами посади. Серед них очільники Василівського району, Василівки, Михайлівки, Енергодара, Великої Білозерки, Кам’янки-Дніпровської та Дніпрорудного.

Ми отримали списки імен та телефонних номерів представників інших галузей, що причетні до організації діяльності «ВЦА». 

telefonы-rajona_watermark_compressed

На співробітництво з окупантами погодилися деякі з працівників сфери освіти. Їхні імена, посади, дати народження, контакти  та адреси наведені в переліку педагогів, що бажають працювати у 2022-2023 навчальному році. З незазначеної причини двоє з них знаходяться в Білорусі, країні, що сприяє агресії РФ проти України. 

За жовтень 2022 року 103 людини звернулися до пенсійного фонду «ВЦА Запорізької області» з проханням продовжити щомісячні виплати. Крім письмових заяв вони надали окупантам свої посвідчення осіб та низку інших документів. Серед апелянтів є колишні працівники правоохоронних органів. 

Тотальний контроль — одна з цілей нової «влади» на тимчасово захоплених територіях. Про це свідчить прохання до «глав ВЦА» надати інформацію для створення реєстру майна Запорізької області. 

6 вересня 2022 року наказ «голови ради міністрів» постановив запровадження цін у російських рублях на окупованій частині Запорізької області. Місцеві жителі не сприйняли нав’язану валюту і масово виявили спротив російським рублям. Ігнорування рублів українськими підприємцями підтвердив «міністр з тарифів і цінового врегулювання». 

Внески росіян у життя містян не обмежилися непотрібною валютою. Ворог приніс на українські території розруху. Окупантами складені довгі списки завданих руйнувань, здебільшого житловим приміщенням, у межах населених пунктів Василівського району. До прикладу, з метою звинуватити Збройні Сили України 23 квітня російська армія запустила ракету в житловий будинок у центрі Василівки. 

spysok-razrush.-po-adresam-na-10.06.2022_watermark_compressed

spysok-razrushennogo-y-povrezhdennogo-zhylya-na-10.06.2022_compressed

Зважаючи на політику ворога, списки руйнувань доповнюватимуться. Як повідомив «Суспільному» міський голова Василівки Сергій Каліман, 9 січня поточного року військові РФ обстріляли окуповане місто. Міський голова додав, що біля місць влучань у будинках вибиті вікна. 

До адміністративних одиниць, запроваджених окупаційною верхівкою, відноситься «Водянська сільська військово-цивільна адміністрація Василівського району». Як юридична особа «ВЦА» зареєстрована 27 червня 2022 року. 

У листопаді 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив Зикову Ірину Федорівну головою Кам’янки-Дніпровської державної адміністрації. Однак 20 вересня 2022 року Зикова Ірина стала колаборанткою, обійнявши посаду «виконувача обов’язків голови Водянської ВЦА». 

Платити за зраду Зикова почала за 10 днів до отримання керівної посади в окупантів. Колаборантка була госпіталізована з травмами після гранат від українських партизанів, оскільки активно підтримувала квазіреферендум щодо приєднання Запорізької області до складу РФ.

У жовтні 2022 року «ВЦА» Кам’янки-Дніпровської та Михайлівки надали «голові ради міністрів» адреси будівель, де можливе розміщення й адміністративне функціонування «органів прокуратури». 

Які б примарні переваги не вбачали зрадники у співпраці з окупантами, вони розуміють небезпеку свого вибору. Про це свідчить перелік гарантій для муніципальних службовців. Втім навряд чи окупаційна «влада» зможе забезпечити службовців «страхуванням на випадок завдання шкоди здоров’ю та майну службовця у зв’язку з виконанням посадових обов’язків» і «захистом від насилля, погроз тощо». 

Доки частина громадян погоджується на співпрацю з ворогом, інші — відмовляються від нав’язаної політики і ведуть партизанську діяльність. Як би старанно не намагалися росіяни налякати мешканців Василівського району провокаціями, українців не змусити користуватися рублями або підтримувати псевдореферендум. І наведені вище у вільному доступі імена тих, хто пішов назустріч окупантам, — свідчення байдужості росіян до своїх спільників. 

Використані в статті документи можна завантажити за посиланням.


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян і колаборантів в Україні, викриваємо діяльність сепаратистів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Василь Волошко

1 комент

  • Доброго дня. Читала пост зі сльозами. Мій рідний край. Люди чекають повернень України. Дуже тяжко, що і казати! Весь цей час, що йде війна, а мої рідні в окупації, не живу, а існую. Вірила і вірю в ЗСУ! Допомогою як є нагода, коли неможу, то чекаю на нагоду допомогти ЗСУ! Людям потрібно знати, що про них пам’ятають, бо окупанти розповідають, що вони там на завжди! І що як з Херсона вони не підуть, бо багато вклади грошей!!! Знаєте куди вклали, в те що є світло!!! Світло?!?! А нас все було, бо наш край працьовитий! В нас не було такого, щоб ми круглий рік відпочивали! Ми займались теплицями, де вирощували овочі, фрукти. З детинства ми знаємо, що таке праця. В нас велики городи, народ як бджілки трудиться. А вони прийшли до нас, в заможній край, і розповідають нам, що вони в нас вклались!!! Багато колаборантів, що і не подумав би, бо росло воно в українських традиціях, і коли ти стало кацапом?! Дякую за цей пост.🙏🙏🙏🙏🙏 Слава Україні! Героям Слава! Чекаємо на звільнення! Перомоги нам всім! 💙💛