Студентів на війну — герб Росії на стіну: як колаборанти керують Алчевським коледжем

Одним із найважливіших інструментів пропаганди є освіта. Щойно окупанти захоплюють українські території, відразу беруть контроль над школами, коледжами та вищими навчальними закладами. Ми продовжуємо показувати обличчя громадян, які пішли на співпрацю з російськими окупантами та стали колаборантами.

Директор коледжу Олександр Андрощук

«Алчевський будівельний коледж» є структурним підрозділом «Донбаського державного технічного університету» та випускає фахівців середньої професійної освіти: будівельників, зварювальників, майстрів з ремонту та обслуговування автомобілів. На жаль, коледж та студенти зокрема, потрапили в руки до директора-колаборанта і наразі знаходяться під впливом російській пропаганді.

Директором коледжу та за сумісництвом викладачем з креслення є уродженець Сумської області, Андрощук Олександр. Український лікар Олександр Чернов опублікував твіт, в якому надав інформацію про те, що Андрощук є пропагандистом РФ і створює мережу «стукацтва» серед учнів.

Диплом Олександра Андрощука

За роки, коли на посаді директора перебуває Андрощук, по коледжу потроху розростається російське коріння. Наприклад, в учительській на стіні розмістили зображення російського герба і текст гімну Росії.

Фотографія з учительської

Але це не єдине місце, де використовується атрибутика окупантів: стенди з історії символіки і прапор РФ розташовані на першому поверсі коледжу. Майже у всіх навчальних кабінетах та майстернях є куточки із символікою Росії, а під час святкувань та церемоній коледжу обов’язковим дійством є підняття російського прапора і виконання гімну. На уроках історії та суспільствознавства студентів змушують вивчати історію появи символіки окупантів. Дані про успішне впровадження всього російського Андрощук слухняно документує, підписує та відправляє до так званого «міністерства освіти та науки» тимчасово окупованої Луганщини.

Документ про використання символіки РФ

Здобувачам освіти у стінах коледжу насильно нав’язується російська мова. Наприклад, 2023 рік стане для учнів «роком російської мови», протягом якого вони вивчатимуть граматику, читатимуть російських письменників та братимуть участь в олімпіадах.

Зокрема, організацією заходу «Рік російської мови» займається Наталія Глущенко  — заступниця директора з виховної роботи, одна з виконавчих осіб, хто активно допомагає окупантам.

Наталія Глущенко

Судячи з соціальних мереж, Наталя зовсім не проти співпрацювати з російською владою, хоча сама колись була українкою, а зараз прийняла громадянство РФ.

Також однією з помічниць Андрощука є Людмила Шишкіна, яка організовувала історичний квест «75 років Великої Перемоги» та брала участь у Всеросійському конкурсі педагогічної майстерності, де здобула перемогу за найкращу статтю.

Викладач Людмила Шишкін

95% працівників, а саме 61 людина в «Алчевському будівельному коледжі» мають паспорт РФ і лише 3 працівники не мають.

Паспортизація робітників

KibOrg News публікує повний список співробітників «Алчевського будівельного коледжу».

kadrovыj-sostav-alchevskogo-stroytelnogo-kolledzha

Згідно зі звітами директора коледжу, ситуація з паспортами учнів також «поліпшується» з кожним місяцем. Наприклад, 22 березня 2023 року кількість студентів, які отримали паспорт РФ, становила 67 осіб зі 164, а вже 30 березня кількість зросла до 75 осіб.

За законами РФ, її громадяни мають охороняти свою батьківщину, а отже списки про мобілізованих як викладачів, так і студентів не змусили довго чекати. Зі співробітників коледжу мобілізували двох, а з учнів трьох.

Денис Єфімов, уродженець міста Алчевська, вступав до будівельного коледжу та сподівався здобути середню освіту, а зараз він воює проти України на боці країни-терористки. Єфімов публікує фото з місця служби, де разом з ним зображені Моріс Бендрікс та Макс Бунін.

Судячи з останньої опублікованої Денисом фотографії, зараз він знаходиться вдома, а інформацію про його місце прописки для нас бережно задокументувала адміністрація коледжу.

Якщо ж Денис або хтось з мобілізованих загине під час «виконання обов’язку», його пам’ять увіковічнять завдяки проєкту «Парта героя», в якому алчевський коледж бере участь. Цей проєкт має на меті зберегти пам’ять про «героя» за допомогою парти, почесне право сидіти за якою, надаватиметься студентам, що мають досягнення в навчанні, спорті та громадській діяльності.

Коледж не забуває і про допомогу для армії РФ та привітав бійців-окупантів із новорічними святами на суму 2500 рублів.

Допомога армії РФ від коледжу

Після закінчення війни, коли Україна поверне всі свої території, окупантам та колаборантам доведеться відповідати за всі, задокументовані власноруч, злочини.

Відомості про зрадників Батьківщини передані в Центр Миротворець на доопрацювання.

Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням.


KibOrg News — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян в Україні, викриваємо діяльність колаборантів і розвінчуємо російські фейки.

Слідкуйте за нашими сторінками: Telegram | Facebook | Twitter

Хочу щось сказати