За чотири роки європейські експерти нарахували понад 2 тисячі російських фейків про Україну

Із 2015 року спеціальна група боротьби з російською пропагандою в складі дипломатичного корпусу ЄС нарахувала понад 2 тисячі неправдивих російських новин, що стосувалися України. 

Про це, посилаючись на висновки групи, повідомляє Польське радіо.

Всього за чотири роки експерти налічили 5 тисяч випадків поширення неправдивої інформації з Росії; вони наголошують, що більша їх частина стосувалась України.

“Після ретельного аналізу фальшивих повідомлень, визначили, наприклад, що дезінформаційна кампанія щодо Азовського моря розпочалася майже за рік до листопадової атаки російських підрозділів на українські кораблі. Спершу прокремлівська дезінформація повідомила, що Україна поглибила дно Азовського моря для флоту НАТО, пізніше, що влада в Києві інфікувала море вірусом холери. З’явилася теж інформація про те, що Сполучені Штати працюють над планами розпалювання зіткнень між Росією та Україною біля Азовського моря з 1990-х років”, – цитують слова експертів журналісти.

З усієї кількості зареєстрованих фейків майже 1200 стосувалися США, 700 були про ЄС, з них понад 120 – на тему Польщі. Зокрема, у них ідеться про звинувачення в агресивній поведінці щодо Сходу, про територіальні вимоги щодо України та мрії відновити імперію. Понад 400 випадків російської дезінформації присвячувалися НАТО і Сирії, не набагато менше – міграції та приблизно 40 – Великобританії та “брекзиту”.

Наприкінці січня цього року головне управління розвідки Міноборони повідомило, що окупаційна влада на Донбасі розпочала підготовку циклу антиукраїнських фейків. Декілька днів уздовж лінії розмежування на Луганському, Донецькому та Маріупольському напрямках знімальні групи російських ЗМІ із залученням особового складу та військової техніки проводили зйомки фейкових відеосюжетів “для фабрикування недостовірних повідомлень про нібито “порушення українською стороною режиму припинення вогню”.

Нещодавно міністерство інформаційної політики презентувало видання “Біла книга інформаційних операцій проти України 2014–2018”, де зібрало в окремих підрозділах спростовані факти російської пропаганди, які прокремлівські медіа та деякі західні ЗМІ транслювали протягом останніх п’яти років.

Посилання на статтю: https://humanrights.org.ua/material/z_2015_roku_jevropejski_jeksperti_narahuvali_ponad_2_tisjiachi_rosijskih_fejkiv_pro_ukrajinu_