РОСІЯ ВЧЕРГОВЕ ВИКАЗАЛА СВОЮ ПРИСУТНІСТЬ НА ДОНБАСІ: У БУДИНОК МІСЦЕВОГО ПОТРАПИВ НОВИЙ СНАРЯД РФ

Картинки по запросу російський військовий

Його могли застосувати в рамках навчань російських військових.

У районі Світлодарської дуги на Донбасі у будинок місцевого мешканця потрапив снаряд з новітнього російського озброєння.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

У будинок 70-річного Віктора Фролова потрапив снаряд, не схожий на інші. Сам мешканець, який раніше брав участь у військових діях, розповів, що раніше не бачив такого озброєння.

Як повідомили у штабі операції Об’єднаних сил, снаряд дійсно незвичайний. Це новий керований російський боєприпас “Краснополь”.

“Було проведено аналіз саме цього боєприпасу, зібрані всі осколки. Сам боєприпас “Краснополь” має особливості – це і система наведення, це і бойова частина, стабілізаційна частина, ті ж самі хвостові наконечники, які дозволяють здійснювати коригування траєкторії польоту вже на підльоті до цілі”, – сказав спікер ГУ розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Відомо, що калібр “Краснополя” – 152 міліметри, вага – 50 кілограмів. Він може вражати техніку та нерухомі цілі на відстані 20 кілометрів. Наводиться він за допомогою лазерного променя, який входить до складу комплексу. Такі боєприпаси є тільки у Збройних силах.

“На момент проголошення незалежності України цей боєприпас був новий і розроблений нещодавно. Він не встиг надійти на територію України і потрапити до нас на склади. Ніколи його не купували, він не надходив до нас на озброєння – це достовірна інформація”, – сказав заступник начальника науково-дослідного управління Генштабу ЗСУ Віктор Шидлюх.

Вартість одного снаряда – десятки тисяч доларів. Тому удар у житловий будинок скоріш за все стався помилково, адже комплексом могли керувати в рамках навчань військові та офіцери ЗС Росії.

Посилання на статтю: https://tsn.ua/ato/rosiya-vchergove-vikazala-svoyu-prisutnist-na-donbasi-u-budinok-miscevogo-potrapiv-novitniy-snaryad-rf-1306788.html